IV edycja konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” – finał konkursu

Wraz z ogłoszeniem wyników w kategoriach głównych, nocą 15.09.2016 zakończyła się IV edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi”, w którym nasza „Chata z widokiem” była jednym ze sponsorów nagród głównych, tudzież weekendu dla dwóch osób z wyżywieniem.

Nasz wspólna fotograficzna podróż, zamknęła się w 660 fotografiach zakwalifikowanych do udziału w konkursie, nadesłana przez 256 autorów. Odwiedziliśmy wspólnie dziesiątki zakamarków górskich całego świata, trudno tu wyliczyć wszystkie, były fotografie przedstawiające Himalaje, Alpy, góry Uralu, Taury, imponujące fiordy Norwegii, odwiedziliśmy Turcję, Cypr, Włochy, Nepal, Rosję, był nawet tak egzotyczne miejsca jak wulkany na wyspie Jawie w Indonezji. Nie zabrakło oczywiście również wspaniałych zdjęć naszych rodzimych polskich gór, pasm Beskidzkich, Sudetów, Bieszczad i Tatr, zarówno polskich jak i słowackich. Tyle pięknych miejsc, tyle nowych inspiracji – które być może zainspirują i Was do własnych górskich wojaży…

Czas przejść do tego co zapewne najbardziej Was interesuje – do wyników konkursu… Po trudnych obradach, zważywszy szczególnie na ilość zgłoszeń, Jury zdecydowało się przyznać wszystkie przewidziane regulaminem nagrody, to jest miejsca: I, II, III, oraz wyróżnienia I, II, III, dodatkowo zdecydowano o przyznaniu jednego dodatkowego wyróżnienia.

nagrody główne:

  • MIEJSCE I – scots / za zdjęcie: „Modlitwa na koniec dnia…”
  • MIEJSCE II – Wiktor Baron / za zdjęcie: „Sokolica”
  • MIEJSCE III – D.Z. / za zdjęcie: „Świt”

wyróżnienia:

  • WYRÓŻNIENIE I – Jan Skwara / za zdjęcie: „Przestrzeń”
  • WYRÓŻNIENIE II – MEG / za zdjęcie: „Żyjąc u podnóża gór”
  • WYRÓŻNIENIE III – Q’bot / za zdjęcie: „Zbocza Kasprowego Wierchu”

wyróżnienia specjalne / dodatkowe:

  • WYRÓŻNIENIE IV – Kuba Witos Fotografia / za zdjęcie: „Tatry zachodnie w blasku ostatniego słońca…”

nagroda publiczności:

  • NAGRODA PUBLICZNOŚCI: Kamila C. / za zdjęcie: „Niebieska jaszczurka” / ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 843

W imieniu naszym jako sponsora jednej z nagród głównych, organizatora i całego jury konkursowego, składamy serdeczne gratulacje wyróżnionym nagrodami osobą w konkursie, oraz dziękujemy Wszystkim za tak liczny udział, za podzielenie się z innymi mistycyzmem gór. Równocześnie oczekujemy na kontakt ze strony laureata miejsce I w sprawie wykorzystania karnetu na pobyt w naszej „Chacie z widokiem”.

Zapraszam do zapoznania się z fotografiami zwycięzców w „Galerii pokonkursowej” na witrynie organizatora – www.zyciepisanegorami.pl >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *