„Góry – moje miejsce na ziemi” edycja V podsumowanie 09.09.2017

Z młodej zieleni w złoto późnego lata odziała się natura, tu i tam na koronach drzew dyskretnie pojawiają się pierwsze żółte i czerwone liście, niechybny to znak zbliżającej się jesieni – przemijanie… najpierwsza z cech życia, wszystko wokół przemija, tak i piąta edycja dorocznego ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” w której nasza „Chata z Widokiem” po raz kolejny mogła pełnić rolę partnera medialnego przeszła do historii wraz z nadejściem dziewiątego września 2017 roku.

W imieniu organizatora, jak i naszym własnym pragniemy wszystkim wszystkim uczestnikom, bez względu na wiek, rodzaj sprzętu którym wykonywali zdjęcia, oraz doświadczenie, gorąco podziękować za udział. Łączna pula nadesłanych zdjęć zamknęła się liczbą 747, zgłoszonych przez 264 uczestników.

Konkurs jest tak bogaty jak zdjęcia które do niego napływają, w istocie bowiem to właśnie Wy decydujecie o jego charakterze, o tym jaka będzie to podróż, a była ona w tym roku naprawdę wspaniała, ukazując nam niezwykłe miejsca w większości gór świata, odwiedziliśmy Ural, Alpy, Taury, Dolomity, Himalaje, nawet tak egzotyczne miejsca jak „Góry księżycowe”, czy góry w Indonezji i Islandii, były również imponujące Norweskie fiordy, oraz polarne lodowce. Wśród tych wspaniałych miejsc nie zabrakło również oczywiście i naszych rodzimych gór, zwyczajowo dominowały tutaj pejzaże tatrzańskie, ale były i piękne fotografie Beskidów, Sudetów, Pienin, oraz Bieszczad.

Wyniki… biorąc pod uwagę tak dużą liczbę zgłoszeń, oraz silną o wyrównanym poziomie warsztatowym czołówkę zdjęć, jury konkursu stanęło przed nie lada wyzwaniem… po niełatwych obradach jury w składzie: Sebastian Nikiel (organizator i główny juror), Piotr Dziki (juror) i Szymon Baron (juror), zdecydowało się przyznać wszystkie wymienione regulaminem nagrody, to jest w kategoriach głównych powyżej 18 roku życia: miejsca od 1 do 3, oraz trzy wyróżnienia, jak i jednostopniową nagrodę w kategorii poniżej 18 roku życia. Dodatkowo wyróżniono dwie prace w tej ostatniej kategorii, łącznie przyznano więc dziewięć nagród, plus „Nagrodę Publiczności” przyznaną przez Was, podział nagród plasuje się następująco:

nagrody główne w kategorii powyżej osiemnastego roku życia:

  • MIEJSCE I – Przemek Szewczyk / za zdjęcie: Poranni wędrowcy
  • MIEJSCE II – Jan Siemiński / za zdjęcie: Skagsanden
  • MIEJSCE III – Jakub Witos / za zdjęcie: Zachód Słońca nad Morskim Okiem

wyróżnienia:

  • WYRÓŻNIENIE I – Michał Kasperczyk / za zdjęcie: Wyznawca
  • WYRÓŻNIENIE II – Małgorzata Borkowska / za zdjęcie: Kolorowe góry Islandii
  • WYRÓŻNIENIE III – Patryk Kos / za zdjęcie: Na szlaku

nagroda w kategorii poniżej osiemnastego roku życia:

  • Paweł Golla / za zdjęcie: Majestatyczny górski wodospad

wyróżnienia specjalne / dodatkowe w kategorii poniżej osiemnastego roku życia:

  • WYRÓŻNIENIE ZA KREATYWNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE DLA: Szymona Brzezińskiego – lat 12 / za zdjęcie: Szlak w stronę Słońca
  • WYRÓŻNIENIE DLA NAJMŁODSZEJ UCZESTNICZKI KONKURSU: Weroniki Woźniak – lat 5 / za zdjęcie: Piękne stokrotki w Lutowiskach – Bieszczady

nagroda publiczności:

Paulina Kacprzycka / za zdjęcie: Sierpień / ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 455

W imieniu własnym, jak i jury konkursowego, składamy serdeczne gratulacje wyróżnionym laureatom konkursu, oraz dziękuję Wszystkim za tak liczny w nim udział, za podzielenie się z innymi majestatem gór. Zapraszamy również do lektury pełnego tekstu artykułu podsumowującego konkurs, jak i zapoznania się z nagrodzonymi pracami, na stronie organizatora – www.zyciepisanegorami.pl…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *